Vitamix

Blender Vitamix TNC 5200 czerwony
Blender Vitamix TNC 5200 czerwonyBlender Vitamix TNC 5200 czerwonyBlender Vitamix TNC 5200 czerwonyBlender Vitamix TNC 5200 czerwony

Blender Vitamix TNC 5200 czerwony

Kod produktu: ov5200ce
Producent:
Vita-mix Corporation
Cena:2720.00
Dostępność:dostępne na zamówienie
Ilość: szt.
Obrotów na minutę:1.000 - 24.000 (turbo 37.000)
Pojemność:2
Moc:2 HP (koń mechaniczny)
Gwarancja osoba prywanta:7 lat
Gwarancja firma:2 lata
Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb):18,5 x 21 x 51
Waga:5 kg.
Kolor:czerwony
Udostępnij:

Charakterystyka blendera Vitamix Total Nutrition Center - TNC 5200

 • profesjonalna jakość
 • mikrosiekanie gwarantuje używanie składników odżywczych
 • napoje zawierają błonnik
 • profesjonalny blender Vitamix TNC 5200 zalecają RAW kucharze

Zalety blendera Vitamix TNC 5200
 

Jest to wielofunkcjyne urządzenie, które nadaje się do miksowania, mieszania, siekania, ale również do produkcji sorbetów, deserów owocowych, koktajli, pasty, lodów itp.
2 litrowy pojemnik (częścią blendera jest 1 pojemnik) jest skonstruowany tak, że możne przetworzyć zarówno zimne, ciepłe i gorące pokarmy, takie jak zupy, sosy itp.

Blender zaleca wielu szefów kuchni, zwłaszcza ze względu na jego zmienność. Częścią blendera jest ergonomiczny uchwyt i pokrywa, które ułatwiają manipulację z blenderem. Producenci skonstruowali pokrywę z otworami – tak, by można było dodawać składniki w trakcie miksowania.

Łopatka dopychająca to narzędzie zapobiegające powstawaniu pęcherzyków
powietrza podczas miksowania. Dzięki niej miksowanie gęstych lub mrożonych surowców będzie szybsze.

Noże do miksowania

 • Do miksowania ciekłych surowców - we wszystkich modelach blenderów VITAMIX, w wysoce odpornym pojemniku są umieszczone noże do przygotowania cieczy, mrożonych mieszanin, kremów, siekania surowców. Noże są oznaczone literą W,  mają wszystkie cztery krawędzie ostre.
 • Do miksowania suchych surowców - można zakupić dodatkowy pojemnik z nożami przeznaczonymi do mielenia i siekania suchych surowców takich jak kawa, zboża, itp. nóż jest w kaształcie litery D, dwa ostre i dwa płaskie noże.

Pojemnik do miksowania
W wyposażeniu podstawowym jest pojemnik z nożami do miksowania ciekłych surowców. Pojemnik do mielenia suchych surowców nie jest częścią podstawowego wyposażenia. Jednak można go dodatkowo kupić.

 • Do miksowania ciekłych surowców – są przeznaczone do przygotowania cieczy, soków,  mrożonych mieszanin, kremów, sosów, zup, puree i siekania mokrych surowców itp.

Pojemnik do mielenia suchych surowców
Pojemnik nie jest częścią wyposażenia podstawowego, ale można go kupić.

 • na mielenie suchych surowców – pojemnik z nożami przeznaczonymi do mielenia i siekania suchych surowców takich jak kawa, zboża, itp.  Może być również stosowany do ugniatania ciasta. Noże do suchych surowców nie są przeznaczne do wydajnego miksowania cieczy. UWAGA: Nie należy siekać suche surowce więcej niż dwie minuty w innym wypadku uszkodzi się blender. Regularne siekanie suchych surowców niszczy i tępi noże. Również powoduje stopniowe zmiany wyglądu pojemnika, który staje się przejrzysty.

Owocowe i warzywne koktajle
Zaletą Vitamixu TNC 5200 to jego doskonała jakość przetwarzania, które swym mechaniczym miksowaniem „łamie" komórki zmiksowanego owoca, warzywa i innych surowców, co pozwala ludzkiemu ciału lepszą asymilację (absorpcję). Ponadto, może miksować twardy błonnik, np. nać marchewki – korzystne składniki odżywcze. W przeciwieństwie do soku z wyciskarki uzyskasz przy przetwarzaniu owoców i warzywy w blenderze Vitamix kremowy, gładki  sok, pełen cennego błonnika.

Miksowanie
Ten sposób przetwarzania będzie z pewnością najbardziej popularnym sposóbem używania blendera Vitamix. Urządzenie Vitamix zapewnia najlepsze rezultaty podczas miksowania i przy każdej prędkości. Cokolwiek robisz: kremowe koktajle, gorące sosy, pyszną bitą śmietanę, substytuty mleka, napoje mieszane lub mieszanie ciasta i masła – nic prostszego dla blendera Vitamix. Nasza rada dla Ciebie.

Mleko ryżowe

Czas przygotowania: 5 minut
Przetwarzanie: 2-3 minuty
Pojemność: 480 ml

• 1/2 szklanki (100 g) ugotowanego ryżu
• 2 szklanki (480 ml) wody
• 1/2 do 1 łyżka brązowego cukru lub innych substancji słodzących
Uwaga: Jeśli chcesz mleko o delikatnym smaku, możesz dodać 1/2 łyżeczki wanilii.

Jak zrobić lody
W niecałą minutę pracy możesz przygotować lody w blenderze Vitamix. Wysokie prędkości ostrza mogą swym tarciem ogrzać jedzenie, a tnące ostrza kruszą i sieczą mrożone surowce w kilka sekund. blender Vitamix pracuje tak szybko, że cały proces trwa około 30 sekund, więc mrożone surowce nie zdążą roztopić się. W ciągu kilku chwil przygotujesz gładkie i pyszne lody.


Gotowanie

Gotowanie z blenderem Vitamix nie jest fizyka jądrowa! Używając blender Vitamix masz za cztery-sześć minut świeże, gorące zupy pełne składników odżywczych. Wystarczy włożyć podstawowe surowce podane w przepisie, obrócić włącznik i jest gotowa pyszna, kremowa zupa warzywna. blender Vitamix poradzi sobie ze wszystkim! Z łatwością można zrobić gładkie sosy, świeże odżywki dla dzieci i różne pesto. Świeże, konserwowane lub mrożone owoce można w blenderze Vitamix przetworzyć na pyszne syropy owocowe, którymi można polewać lody, naleśniki i gofry.

Mielenie mięsa i orzechów
Pojemnik z nożami jest przeznaczony do miksowania ciekłego surowca, jak również do rozdrabniania artykułów spożywczych, które zawierają wilgoć, np. orzechy i mięso. Z surowego albo gotowanego mięsa lub orzechów można produkować znakomite masło lub pasty.

Nasza rada:

Lody truskawkowo-jogurtowe

Składniki:

 • 245g beztłuszczowego jogurtu
 • 454 g mrożonych truskawek
 • 65 g cukru

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki włóż do pojemnika, według podanej kolejności. Umocuj pokrywę, ustaw prędkość 1 i uruchom blender. Natychmiast po włączeniu należy zwiększy prędkość na 10. Jeśli to konieczne użyj łopatkę dopychającą, w celu wprawienia surowców w wir. Surowce przetwarzamy przez 30-60 sekund, po tym czasie dźwięk silnika się zmienia. Należy podawać natychmiast.


VIDEO: Pokaz blendera Vitamix TNC 5200
 
Kupujący ten produkt kupili także: