Suszarki Excalibur

Suszarka owoców Excalibur - 9 sit, przezroczyste drzwi, wyłącznik czasowy, czarna (4948CDFB)
Suszarka owoców Excalibur - 9 sit, przezroczyste drzwi, wyłącznik czasowy, czarna (4948CDFB)Suszarka owoców Excalibur - 9 sit, przezroczyste drzwi, wyłącznik czasowy, czarna (4948CDFB)Opakowanie suszarki nie zawiera pojemniczków. Suszarka owoców Excalibur - 9 sit, przezroczyste drzwi, wyłącznik czasowy, czarna (4948CDFB)

Suszarka owoców Excalibur - 9 sit, przezroczyste drzwi, wyłącznik czasowy, czarna (4948CDFB)

Kod produktu: sec9dtc
Producent:
Excalibur
Cena:1850.00
Dostępność:obecnie niedostępne
Ilość: szt.
Moc:600
Regulacja temperatury:41°C - 68°C
Gwarancja:24 miesięcy
Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb):48,3 x 43,2 x 31,2
Waga:10 kg.
Kolor:czarny
Udostępnij:

Suszarka owoców Excalibur działa na zasadzie usuwania wody za pośrenictwem nieustannemu przepływowi gorącego powietrza, którego temperaturę kontroluje termostat. Dzięki suszarce owoców Excalibur można suszyć szeroki wachlarz najróżniejszych artykułów spożywczych, od zbóż po pierścienie słodkiego ananasu. Owoce rolne nie są jedynym artykułem, które można przechowywać za pomocą odwadniania w suszarce! Paski mięsa wołowego, kurczaka, ryby lub nawet dziczyzny można marynować w róśnych sosach z przyprawami i wysuszyć je na domowe „jerky“ – suszone przyprawione mięso przeznaczone do bezpośredniego spożycia. Przykładowo również jogurt, który w grubej warstwie rozłożymy na folię aluminiową po wysuszeniu się zamieni w świeżo zafarbowaną przekąskę o smaku karamelowym.

Koszty operacyjne waszej suszarki owoców Excalibur wynoszą w przybłiżeniu 10 – 19 groszy na godzinę. Porównując tradycyjne sposoby konserwacji lub zamrażania ta inwestycja się napewno opłaca. Jeżeli chcemy przy suszeniu surowych owoców zachować działanie enzymów, musimy zadbać o dwie ważne sprawy. Pierwszą z nich jest dobra kontrola temperatury, drugą jest czas suszenia. Enzymy tracą swoje działanie, jeżeli są wystawiane gorącej temperaturze. O ile jest temperatura suszenia niska, to suszenie trwa dłużej a żywność się może popsuć lub się lub się w niej rozmnożą bakterie.

Suszarka owoców Excalibur jest wyposażona systemem do suszenia wykorzystującym pionowy przepływ powietrza (Parallexx Horizontal-Airflow Drying System) i nastawnym  termostatem, dlatego jest nadzwyczajnie stosowna do suszenia surownej żywności,  która zachowa sobie swoją wartość odżywczą. Nastawny termostat umożliwia opanować temperaturę powietrza i tylny wentylator, który tworzy poziomy przepływ powietrza, zadba o szybkie i równomierne wysuszenie. Dzięki tym dwom sprawom potrafi suszarka owoców utrzymać  dostatecznie niską temperaturę, przy której enzymy nie tracą swoje działanie. Ale równocześnie zapewnią temperaturę powietrza wysstarczającą do szybkiego wysuszenia artykułów żywności i niestosowną do mnożenia pleśni i bakterii. Większość suszarek z pojedynczymi sitami do suszenia nad sobą jest zbudowana tak, że nieumożliwia ustawić temperaturę suszenia ani odpowiedni przepływ powietrza. Te urządzenia suszą od dołu do góry i wymagają częstej wymiany sit do suszenia (górne za dolne).  

Nowoczesne cyfrowe ustawianie temperatury  i czasu suszenia. 

Minutnik/wyłącznik czasowy pozwala ustawić czas suszenie, po którym się suszarka wyłączy.

Ten model Excalibur ma CLEAR DOOR – drzwiczki z oknem z przezroczystego poliwęglanu. Pozwalają zajrzeć do suszarki bez otwierania jej.


Jak najlepiej suszyć

Nastawny termostat w suszarce owoców Excalibur był specjalnie zbudowany, aby umożliwiał  pożądane wahanie temperatur. Przy wyższej temperaturze się powierzchnia   produktu szybko wysusza.  Kiedy potem temperatura powietrza opadnie, wilgoć ze środka artykułów żywnościow wychodzi ku suchszej powierzchni. Takie skoki temperatury powietrza pomagają, również, zatrzymywać stałą temperaturę żywności  podczas całego procesu suszenia.

Z pewnością docenicie praktyczne zastosowanie wysadzanych drzwiczek, które suszarka owoców Excalibur posiada. Wystarczy trochę podnieść drzwiczki i położyć na górną powierzchnię suszarki. Sita do suszenia można potem łatwo wysunąć i zasunąć,  o ile na nie chcecie układać żywność, kontrolować, wyciągać je lub sita czyścić.  
 

Najlepsi specjaliści surowej żywności wybierają suszarkę owoców Excalibur!

Od  powstania  ruchu za surową żywność jest suszarka owoców Excalibur faworytem najbardziej znanych fachowców w tej dziedzinie. Więcej jak dwadzieścia lat temu pani Anna Wigmorowa rozmawiała z Rogerem Ortonem (właściciel i prezydent firmy Excalibur) i przedstawiła mu ten nowy styl życia. Sama  sprawdziła wszystkie suszarki na rynku i stwierdziła, iż Excalibur jest  najlepszym produktem do przeróbki żywej żywności dzięki  najlepszej konstrukcji, wykonaniu, wszechstronności i wydajności.

Excalibur jest świetnym produktem dla grupy ludzi promującej surową żywność i dla tych wszystkich, którym chodzi o wysoką jakość żywności.
 

Przepyszne płatki owoców i rolady

 
lequip%20clanek%20a

Przygotowanie: Wybrane przez Ciebie owoce rozzmiażdżcie, dodajcie orzeszki i jakiekolwiek następne składniki, wszystko dokładnie trzeba rozmieszać. Przygotowaną mieszankę trzeba wylać na specjalną folię, którą można do każdej suszarki dokupić. Wysuszony owocowy placuszek można przechowywać na specjalnej folii, na papierze do pieczenia lub w słoiku. Z placuszków owocowych można zrobić i roladę, którą można napełnić serem, bitą śmietaną, owocem itd. Placuszki, które są ze ziarenkami lub orzechami lepiej pokroić na paski, ponieważ nie można ich dobrze zawinąć.

Nadzwyczajnie smacznym produktem ze suszarki jest suszony jogurt, który zgęstnie do kształtu placuszka o smaku karamelowym. Wysuszony jogurt można spożywać z miodem, cynamonem, przecierem owocowym, wanilią, cukrem trzcinowym itp. 

Suszone płatki i ruloniki owocowe
Płatki owocowe nasuwają prostą odpowiedź na pytanie „Co mamy do zjedzenia?“ Z jogurtu, resztek owoców lub warzyw można zrobić kaszkę, posłodzić i dodać przysmaków i wyprodukować wartościowe przekąski bogate w energię. Nasmarujcie cienką warstwę kaszki na Excalibur Teflex lub na sita z plastikową folią. Odwadnianie w suszarce owoców Excalibur przemieni ciekłą masę na gęstą przekąskę bogatą w energię! Suszone płatki  można prostym sposobem przygotować i zabrać z sobą!

 

Wideo: Test suszarki owoców Excalibur